Daire Başkanı
25 Ekim 2021
foto avşar ASLAN.JPG

Avşar ASLAN
 Daire Başkanı 

        1970 yılında Kayseri'nin Sarız İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı.  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Kurumları İşletmeciliği yüksek lisansını tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Medya İletişim çalışmaları alanında Doktorasını tamamladı.
      1993 Yılında İçişleri Bakanlığında memuriyete başladı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan görevde yükselme sınavı ile uzman oldu. 2005 Yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Adana M.T. A. Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğüne Uzman olarak atandı. 2005 Yılında Sağlık Bakanlığı Savunma Sekreterliğine uzman olarak atandı. 2005-2007 Yılları arasında Personel Seferberlik Şube Müdürlüğüne vekâlet etti. 2007 Yılında Savunma Sekreterliğini vekâleten atandı. 2008 Yılında Milli Güvenlik Akademisi 64. Dönem eğitimini tamamlamasını müteakiben, Sağlık Bakanlığı Savunma Sekreterliği görevine asaleten atandı. 2009 Yılından Personel Genel Müdürlüğünde Savunma Sekreteri, 2012 Yılından itibaren de Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda Savunma Sekreteri, 2014  Yılından itibaren Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Standartları Daire Başkanı, Sağlık Hizmetleri Planlama Daire Başkanı, Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 2015 tarihinde Ak Partiden 25. Dönem Ak Parti Kayseri 8. Sıra Milletvekili Adayı ve 26. Dönem Kayseri 8. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. 
      Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünce 2016 yılında düzenlenen  Kamu Diplomasi Eğitimini (51. Dönem) başarıyla tamamladı. Halen Hasta Hakları ve Tıbbi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


ÖZGEÇMİŞ...